Szatyorbolt

A Szatyorboltot a Szatyor Egyesült tagjai közül egy kis csapat indította útjára azzal a céllal 10 évvel ezelőtt, hogy a vásárlói igényeket figyelembe véve olyan boltot alakítson ki, ahol a bevásárló csoport tagjai is alakíthatják a bolt választékát. Örülünk, hogy az utóbbi 10 évben sok hasonló vállalkozás indult, így egyre több emberhez jut el a környezettudatos vásárlás lehetősége.

Mi társadalmi vállalkozásnak definiáljuk magunkat, egyrészt mert vállalkozásunkban nem a profit, hanem a fenntarthatóság és a közösség a legfontosabb. Másrészt pedig azért, mert a civil oldalt képviselő Szatyor Egyesület társadalmilag jelentős szemléletformáló tevékenységet végez egy egészségesebb, környezettudatosabb jövő reményében.

Miben más a Szatyorbolt?

Egy olyan helyet keresel, ahol tudod, honnan érkezik az élelmiszer, és kik azok, akik megtermelték?

Ahol számít a gondos termesztés és a kevesebb csomagolás több?

Ami több mint egy klasszik sarki kisbolt és a vásárló közösséget összetartja valami láthatatlan erő?

Akkor jó helyen jársz, mi ezt valósítjuk meg. A Szatyorboltban és bevásárló közösségben a vásárlás mindennapi rutinján keresztül mutatjuk meg, mit jelent a tudatosság.